Numerologiczna Szóstka

Charakterystyka ogólna

 

   Szóstka to liczba symbolizująca opiekę, dom, pomaganie innym, altruizm, harmonię, odpowiedzialność, spokój, powagę, dbanie o słabszych oraz życie rodzinne. W Tarocie odpowiada jej karta Kochankowie, której głównym przesłaniem jest dbałość o uczucia i relacje międzyludzkie, współpraca oraz równowaga. To połączenie Animy i Animusa, pierwiastka męskiego i kobiecego, które tworzą wespół harmonijną całość. Kochankowie to także karta miłości i przyjaźni oraz zawierania takich znajomości i umów w biznesie, które przyniosą profity obydwu stronom.

   Numerologiczna Szóstka jest więc osobą obdarzoną dużą dozą altruizmu. Nosi w sobie wrodzoną potrzebę dbania o najbliższych, o rodzinę oraz o osoby ze swojego dalszego otoczenia. Chętnie udziela wsparcia, służy dobrą radą, roztacza protekcję nad słabszymi. – nie tylko nad ludźmi, ale również nad zwierzętami w potrzebie, bezpańskimi psami i kotami.
Jest na tyle empatyczna i wspierająca, że rzadko kiedy potrafi przejść obojętnie obok cierpienia bliźnich. Chętnie angażuje się w akcje charytatywne, udziela się jako wolontariusz albo dzieli się z innymi swoją wiedzą nie oczekując nic w zamian.

   Zdarza się, że numerologiczną Szóstkę na tyle pochłaniają troski innych, że zapomina przy tym o sobie. Bywa też, że jako szlachetna i altruistyczna dusza jest wykorzystywana przez jednostki bardziej egocentryczne od niej, które nadużywają jej dobroci. Dlatego cechą, którą powinna w sobie rozwijać żeby realizować swoje karmiczne zadania bez popadania w kłopoty jest asertywność.

Numerologiczna 6: Praca i droga powołania

 

   W poszukiwaniu swojej drogi powołania numerologiczna Szóstka z pewnością chętnie skieruje się ku zawodom związanych z niesieniem pomocy innym. W pracy Szóstka chce czuć się potrzebna. Pragnie mieć poczucie, że ma wpływ na polepszenie losu bliźnich. Te jej wewnętrzne predyspozycje najlepiej zrealizują się w pracy pielęgniarki, lekarza, logopedy, terapeuty, opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych, pedagoga, psychologa, fizjoterapeuty, pracownika socjalnego, rehabilitanta, rezydenta biura podróży. Numerologiczna Szóstka świetnie odnajdzie się również w profesjach, które wymagają harmonijnej współpracy w grupie. Sprawdzi się także w dziedzinach związanych ze sztuką, gdyż osoby urodzone w tej wibracji mają świetny gust, wyczucie dobrego smaku oraz posiadają siłę uczuć, która może stanowić podstawę wspaniałej artystycznej ekspresji.

   Szczerość jest dla Szóstki bardzo ważna – w swoim otoczeniu zawodowym nie znosi fałszu, obłudy, niedomówień i dwuznacznych sytuacji. Dobra atmosfera w miejscu pracy oraz satysfakcja z wykonywanych działań liczą się dla większości Szóstek o wiele bardziej, niż wysokość wpływającej na konto pensji. Jednak wrodzony idealizm może być i w tym przypadku zgubny dla Szóstki – powinna uważać na to, by w miejscu pracy nie dać się wykorzystywać, nie brać na siebie nadmiaru obowiązków ani nie wykonywać zadań za innych.

Numerologiczna 6: Związki

 

   Podobnie jak archetypiczni Kochankowie na karcie Tarota, numerologiczna Szóstka obdarza miłością szczerą, głęboką i bezinteresowną. Akceptuje swojego partnera takim, jaki jest – to właśnie metaforyczne znaczenie nagości na karcie Kochanków. Siła jej miłości jest ogromna, zdolna pokonać wiele przeciwności. Szóstka oddaje się drugiej osobie w całości,
duszą i ciałem. To sprawia, że miłosne rozczarowanie może odcisnąć na jej sercu trwały ślad, który nigdy nie zniknie. Szóstka bardzo głęboko przeżywa miłosne rozczarowania, a zaś jej uczucia są tak silne, że mogą jej niekiedy przysłaniać zdolność logicznego myślenia.

   Dla numerologicznej Szóstki bardzo ważne jest stworzenie szczęśliwego domu, w którym będą panowały spokój, wzajemny szacunek i harmonia. Liczba 6 oznacza też pełną rodzinę, dlatego ta wibracja numerologiczna sprzyja posiadaniu kilkorga dzieci. Jeżeli w domu numerologicznej Szóstki nie pojawi się jednak potomstwo, prawdopodobnie zapełnią go szczęśliwe zwierzęta, takie jak przygarnięte ze schroniska psy, koty oraz inne sympatyczne stworzenia. Szóstka nie znosi bowiem samotności – jest stworzona do współistnienia z innymi.

Numerologiczna 6: Wady i zagrożenia

 

   Jak każda liczba w numerologicznej skali, również zazwyczaj szlachetna i szczera Szóstka może wchodzić w niskie wibracje, które uaktywniają jej drugie, ciemne oblicze. Jej głębokie uczucia względem stałego partnera zmieniają się wówczas w chorobliwą zazdrość, potrzebę kontroli i dramatyzowanie. Może cechować ją również hipochondria, głęboki pesymizm, życiowa pasywność. Wibrując nisko numerologiczna Szóstka nie panuje nad swoimi emocjami i staje się ich niewolnikiem.