Numerologiczna Czwórka

Charakterystyka ogólna

   Liczba 4 oznacza stabilność, wytrwałość, pracowitość, tworzenie solidnych fundamentów, konserwatyzm, upór, dyscyplinę, gospodarność, praktycyzm, uporządkowanie i perfekcjonizm. Kojarzona jest również z czterema żywiołami oraz z czterema stronami świata, zaś przypisywane jej symbole to kwadrat i krzyż. Kwadrat oznacza stabilność, ale również zamknięcie, wewnętrzne ograniczenia w postrzeganiu otaczającej rzeczywistości i brak szerszej, uniwersalnej perspektywy. Natomiast krzyż to konserwatyzm, lecz również oznaka odkupienia, poświęcenia i wytrwałości. Wszystkie te cechy i wartości zazwyczaj są bardzo bliskie numerologicznej Czwórce.

   Numerologiczna Czwórka to osoba pracowita i wytrwała, która w codziennym życiu ceni sobie dużą przewidywalność, a nawet rutynę. Dobrze czuje się w uporządkowanym otoczeniu, w którym nie zachodzi wiele zmian. Lubi, kiedy w domu wszystko znajduje się na swoim miejscu. Jej zamiłowanie do porządku może przeradzać się w pedantyzm i w przesadny perfekcjonizm uciążliwe dla pozostałych domowników

   Czwórka oznacza ścieranie się z materią, jak również walkę o lepszy byt na planie materialnym. Walka ta bywa w przypadku Czwórek żmudna, mozolna, wymagająca uporu i konsekwencji. Często numerologiczne Czwórki od najmłodszych lat są obciążone dodatkowymi obowiązkami i odpowiedzialnością za innych, co sprawia, że są zmuszone bardzo szybko dorosnąć. Wielu osobom urodzonym w tej wibracji brakuje beztroskiego dzieciństwa, co ma wpływ na ich dalszy rozwój i życie.

   Czwórka jest pracowita i wytrwała. Bywa nieufna i nieco zamknięta w sobie, ale zawsze można na niej polegać. Jest wiernym i lojalnym towarzyszem, który nie zawiedzie w potrzebie.

Numerologiczna 4: Praca i droga powołania

   Numerologiczna Czwórka zazwyczaj posiada ścisły umysł, jest konkretna i świetnie zorganizowana. Te cechy sprawiają, że odnajdzie się w zawodach wymagających uporządkowania, logicznego myślenia, systematyczności oraz zdolności technicznych. I tak numerologiczna Czwórka może świetnie sprawdzić się m. in. jako inżynier, informatyk, programista, dyrektor wykonawczy, logistyk, kierownik budowy, dekarz, stolarz, hydraulik, mechanik, pilot samolotu albo zawodowy żołnierz. Duża dyscyplina oraz konsekwencja w działaniu czynią z Czwórki cenionego pracownika, który zawsze działa według ustalonego planu. W dziedzinach technicznych Czwórka może stać się docenianym fachowcem, któremu słowność i terminowość przysporzą liczne grono zadowolonych klientów.

   W Tarocie tradycyjnie numerologicznej Czwórce przypisany jest archetyp Cesarza. Cesarz uosabia świetnego budowniczego i konstruktora, który jednak może wznieść wokół siebie mur ograniczeń i konserwatyzmu. Archetypiczny Cesarz posiada władzę nad materią i czuwa nad przestrzeganiem porządku. Brakuje mu jednak nieuchwytnej iskry innowacyjności, przebojowości oraz odwagi –obawia się odbiegania od utartych schematów postępowania i myślenia. W związku z powyższym numerologiczne Czwórki rzadko kiedy kreują od podstaw innowacyjne przedsięwzięcia, lecz są świetnymi wykonawcami pomysłów pochodzących od innych. Żeby się rozwijać i przełamywać swoje ograniczenia, Czwórka potrzebuje motywacji z zewnątrz.

Numerologiczna 4: Związki

   Numerologiczna Czwórka jest osobą, którą cechuje powściągliwość w wyrażaniu uczuć. Z tego powodu początkowo może wydawać się nieprzystępna lub nieco wycofana –żeby ją zrozumieć, trzeba poznać ją głębiej. Przy bliższym poznaniu Czwórka okazuje się lojalnym i wiernym partnerem, na którego wsparcie i troskę można liczyć w każdej sytuacji. Osobę urodzoną w tej wibracji cechuje duża stabilność uczuć. Pragnie ona poczucia bezpieczeństwa, które zapewnia stały związek, rodzina i domowe ognisko. Czwórka może przywiązywać dużą wagę do spraw materialnych dlatego, że bardzo pragnie, by jej najbliższym niczego nie brakowało. Jest raczej mało romantyczna –ponad miłosne uniesienia, kolacje przy świecach i bukiety kwiatów ceni sobie praktyczną stronę wspólnego życia.

   Do numerologicznej Czwórki dopasowany będzie partner, którego cechuje duża wyrozumiałość i pragmatyczne spojrzenie na codzienność w relacji. Natomiast osoby bardzo wrażliwe, uczuciowe, obdarzone ognistym temperamentem mogą w relacji z Czwórką poczuć się z czasem znudzone lub rozczarowane pojawiającą się w związku rutyną.

Numerologiczna 4: Wady i zagrożenia

   W negatywnym aspekcie u numerologicznej Czwórki pojawia się przesadny pedantyzm i perfekcjonizm. Nic nie wydaje się jej dostatecznie dobre. Nieustannie porównuje się z innymi, co z czasem coraz bardziej obniża jej poczucie własnej wartości. Jest szorstka, bardzo krytyczna i złośliwa. Od domowników wymaga bezwzględnego posłuszeństwa. Niczym okrutny Cesarz, wibrująca nisko Czwórka może zmienić się w tyrana, który próbuje karać innych za najmniejsze uchybienia. Natomiast jej wrodzona skłonność do konserwatyzmu w negatywnym aspekcie może przerodzić się w ciasnotę umysłową lub w fanatyzm.