Numerologiczna Dziewiątka

Charakterystyka ogólna

 

   Dziewiątka zamyka numerologiczną skalę, a także dziewięciostopniowy, karmiczny cykl rozwoju. Ta wysoka wibracja uosabia pełnię, zakończenie pewnego procesu, żywioł ognia, oświecenie, domknięcie rozpoczętych spraw i ukoronowanie podjętych działań.

   W numerologii Dziewiątka to tak zwana stara dusza, która przeszła przez etapy rozwoju wszystkich poprzedzających ją wibracji. Na końcu tej długiej ścieżki, wzbogacona o niezliczone doświadczenia, numerologiczna Dziewiątka czuje i rozumie, że najwyższą siłą rządzącą Wszechświatem jest miłość. Dlatego misją Dziewiątki jest służenie innym, wydobywanie z nich tego, co najlepsze, a także praca na rzecz uniwersalnych wartości, które będą miały wpływ na zmianę sposobu myślenia i na poprawienie losu wielu istot.

   Numerologiczna Dziewiątka to osoba, która posiada wyjątkowe połączenie z całym Wszechświatem. Czuje się dzieckiem Kosmosu i instynktownie wie, że każdy z nas stanowi zaledwie drobną cząstkę większej całości. Wie również, że wszystko ma swoją porę, że na wszystko przychodzi właściwy czas – posiada swoisty wewnętrzny zegar, zgodnie z którym podejmuje najważniejsze decyzje dotyczące jej życia.

   Dziewiątka to kosmopolita, humanista, myśliciel, piewca wolności, osoba o wielu znaczących uzdolnieniach i rozlicznych talentach. Jest bardzo wrażliwa na niesprawiedliwość, na okrucieństwo, odważnie staje w obronie krzywdzonych ludzi i zwierząt. Jeżeli tylko z oddaniem poświęci się jakiejś większej, wspólnej sprawie, może być zdolna porwać za sobą tłumy. Często bywa też jednak, że Dziewiątka daje się oszukać i wykorzystać, ponieważ nie potrafi pojąć ludzkiej podłości, egoizmu i wyrachowania. Pragnie dostrzegać w innych jedynie to co dobre, co sprawia, że może ulegać zaślepieniu. Naiwność, łatwowierność i idealizm często bywają przyczyną życiowych klęsk i kłopotów numerologicznej Dziewiątki.

Numerologiczna 9: Praca i droga powołania

 

   Numerologiczna Dziewiątka posiada wybitne uzdolnienia humanistyczne. Ponieważ karmicznym zadaniem osób urodzonych w tej wibracji jest praca dla dobra ludzkości jako ogółu, Dziewiątki często realizują się jako aktywiści społeczni, dziennikarze podejmujący trudne społecznie tematy, ekolodzy, reporterzy, reżyserzy oraz scenarzyści filmowi, pisarze, twórcy kultury, nauczyciele. Dziewiątki jako idealiści w młodości mają także skłonności do angażowania się w politykę. Mogą inicjować rozmaite oddolne ruchy społeczne, a nawet rewolucje, ponieważ pragną wprowadzać w życie realne zmiany dla stworzenia bardziej sprawiedliwego świata dla wszystkich. Dziewiątki bywają także tak zwanymi sygnalistami, czyli osobami ujawniającymi opinii publicznej głębokie systemowe nadużycia z narażeniem samych siebie na daleko idące konsekwencje.

   Dziewiątka jest szczególnie predysponowana do obrania takiej ścieżki zawodowej, która przyniesie jej rozgłos, a nawet sławę. Takie stwierdzenie może wydawać się paradoksalne, zważywszy że odpowiadającą jej kartą Tarota jest Pustelnik, a więc symbol odosobnienia, wycofania, pozostawania w cieniu, swoistej introwersji. Jednak archetypiczny Pustelnik trzyma zapaloną lampę – symbol światła skupiającego na sobie uwagę otoczenia.
Numerologiczna Dziewiątka może zyskać rozgłos i sławę na przykład jako pisarz, aktor, twórca kultury, filmowiec, piosenkarz, muzyk, wokalista. Powinna wręcz starać się o to, by jej twórczość docierała do wielu osób, gdyż dzięki temu jej misja ulepszania świata i służenia ludzkości zostaje zrealizowana.

   Wiele numerologicznych Dziewiątek w dzieciństwie posiada ukryty dar jasnowidzenia, miewa prorocze sny i wizje dotyczące nadchodzącej przyszłości.

Numerologiczna 9: Związki

 

   Dziewiątka ceni sobie wolność i niezależność, nie znosi jakichkolwiek ograniczeń. Podobnie jak archetypiczny Pustelnik, nie lęka się samotności, a wręcz potrafi odnaleźć w niej szczęście. Z drugiej strony, numerologiczna Dziewiątka nosi w sobie wiele sprzeczności – pragnie za wszelką cenę zachować wolność, lecz jednocześnie marzy i miłości i o stworzeniu szczęśliwego domu.

   Według numerologii najszczęśliwszy związek mogą stworzyć dwie Dziewiątki lub Dziewiątka z Siódemką. Dzieje się tak, ponieważ w relacji romantycznej dla numerologicznej Dziewiątki ogromnie ważne jest porozumienie dusz i umysłów. Tylko z osobą na podobnym poziomie duchowym i intelektualnym będzie w stanie stworzyć udany związek. Ponadto partnerzy urodzeni w wibracji liczby 9 będą wykazywali dla siebie duże zrozumienie. Może połączyć ich także wspólna walka o ideały i cele związane z poprawą sytuacji w świecie.

   Numerologiczna Dziewiątka jest liberalnym i wyrozumiałym rodzicem, ogromnie kochającym swoje dzieci. Traktuje je z pełnią szacunku, podobnie jak osoby dorosłe, i potrafi wzmacniać w dzieciach poczucie własnej wartości.

Numerologiczna 9: Wady i zagrożenia

 

   Jako wibracja związana z żywiołem ognia numerologiczna Dziewiątka powinna uważać na swój ognisty temperament, którego poskromienie niekiedy przychodzi jej z ogromnym trudem. Wibrując negatywnie, Dziewiątka ma skłonność do rozwijania takich cech jak neurotyczność, wybuchowość, kłótliwość, brak cierpliwości, fatalizm, ciągłe niezadowolenie, wieczne narzekanie oraz użalanie się nad sobą.