Numerologiczna Piątka

Charakterystyka ogólna

   W numerologii liczba 5 oznacza cykl przemian, zmienność, transformację, umiłowanie wolności, potrzebę ciągłych wrażeń, żywiołowość, ruch, lotny umysł oraz ciekawość świata. Jej patronem jest planeta Merkury, utożsamiana z mitologicznym Hermesem –noszącym uskrzydlone sandały posłańcem bogów, którego naturalnym żywiołem jest ruch bez potrzeby odpoczynku.

   Rzeczywiście, osoby urodzone jako numerologiczne Piątki kochają życie w ciągłym ruchu. Ich potrzeba nieustannych zmian przejawia się w zamiłowaniu do podróży, w chętnym i łatwym nawiązywaniu nowych znajomości, w częstych zmianach zarówno miejsca zamieszkania jaki wykonywanej profesji.

   Największym osobistym wrogiem numerologicznych Piątek jest nuda, monotonia i brak poczucia rozwoju. Ich umiłowanie wolności, ciekawość świata oraz pragnienie zgłębiania rozmaitych dziedzin wiedzy nie mają sobie równych. Numerologiczna Piątka to osoba z ogromnym apetytem na życie, która nie znosi się ograniczać. Jej bystry i chłonny umysł, przemożna potrzeba nowych bodźców i doznań zmysłowych pozostają wiecznie nienasycone.

   Piątka to typ odkrywcy, badacza, eksploratora i podróżnika. Pragnie poznać świat niejako w całości, ponieważ intuicyjnie czuje, jak wiele ma on jej do zaoferowania. Z tego powodu interesuje się wszystkim po trochu, ma liczne pasje i zainteresowania, co sprawia że jej wiedza jest rozległa, lecz równocześnie powierzchowna. Piątce trudno jest pozostać przy jakiejś decyzji na dłużej. Z tego powodu może sprawiać wrażenie osoby niezdecydowanej, która sama do końca nie wie, czego chce od życia. Z powodu natłoku spraw, w które się angażuje, Piątka bywa też roztrzepana i niesłowna, co często wpędza ją w niepotrzebna tarapaty. Wykazuje dużą nerwowość, drażliwość, szybkość reakcji, kapryśność. To osoba wrażliwa na krytykę, która reaguje impulsywnie, a w odpowiedzi na jakikolwiek atak nie potrafi ugryźć się w język. Przede wszystkim jest jednak osobą szczerą, samodzielną, hojną i pełną uroku –błyskotliwym rozmówcą, dobrym przyjacielem, niezwykle ciekawą oraz złożoną osobowością.

Numerologiczna 5: Praca i droga powołania

   Na polu zawodowym numerologiczna Piątka jest wyjątkowo predysponowana do odnoszenia sukcesów w biznesie. W tej dziedzinie wspiera ją jej opiekuńcza planeta –Merkury. Dzięki lotnemu umysłowi, ciekawości świata i trafnej intuicji, która niekiedy może ocierać się nawet o dar jasnowidzenia, wiele Piątek wpada na innowacyjne i trafione pomysły na biznes, na które wcześniej nie wpadł nikt inny. Piątka nosi w sobie wrodzoną żyłkę do interesów oraz zamiłowanie do pewnej dozy ryzyka. Znakomicie dostosowuje się do zmiennych warunków na rynku pracy: chętnie zapisuje się na dodatkowe kursy, szkolenia, poszerza umiejętności i dzięki temu jest zawsze o krok przed konkurencją. Jako że nie znosi rutyny i z największym trudem przestrzega zasad hierarchii, prowadzenie własnej działalności gospodarczej albo praca na zasadzie freelancingu to rozwiązania, które wydają się dla niej najbardziej optymalne. Monotonia pracy na etacie najczęściej głęboko ją unieszczęśliwia.

   W Tarocie numerologicznej Piątce odpowiada archetyp Arcykapłana. Oznacza on osobę znajdującą się niejako pomiędzy dwoma światami –pomiędzy tym, co duchowe i tym, co materialne. Arcykapłan to również człowiek, który ma dostęp do pewnej wyższej wiedzy, posiada dar przyswajania informacji i może dowiadywać się o czymś, co jest tajne. Taka energia sprawia, że w poszukiwaniu drogi powołania numerologiczne Piątki mogą skierować się w kierunku duchowości oraz ezoteryki, na przykład jako tarociści lub astrolodzy, a także poszukiwać zatrudnienia poza granicami kraju swojego urodzenia.

Numerologiczna 5: Związki

   Ogromne umiłowanie wolności, zmienność ocierająca się o kapryśność oraz potrzeba niezależności sprawiają, że numerologiczna Piątka potrzebuje w związku dużej ilości przestrzeni. Z pewnością nie będzie znosiła zaborczego, zazdrosnego ani kontrolującego ją partnera – szybko zakończy znajomość z osobą, która będzie starała się ją ograniczać.

   Numerologiczna Piątka jest romantyczna, czuła i pełna seksapilu. Uwielbia flirtować, często i łatwo ulega zauroczeniom płcią przeciwną, jednak trudno zbudować jej stabilny związek. Jeżeli już zdecyduje się na poważną relację, oczekuje od partnera szacunku dla własnej przestrzeni prywatnej oraz dużej dozy zrozumienia. Pragnąc zatrzymać przy sobie
numerologiczną Piątkę, jej partner powinien często ją zaskakiwać, dbać o romantyczny nastrój oraz miłe niespodzianki i nieustannie podgrzewać temperaturę uczuć. Te aspekty są bardzo ważne, ponieważ wkradająca się do związku rutyna powoduje, że Piątka z czasem czuje się coraz bardziej rozczarowana, zawiedziona i nieszczęśliwa.

   Numerologiczna Piątka może zdecydować się na związek na odległość. W przypadku Piątek taki właśnie rodzaj relacji, w której jedno z partnerów często przebywa poza domem może sprawdzić się bardzo dobrze, przynosząc obojgu satysfakcję i szczęście.

Numerologiczna 5: Wady i zagrożenia

   Wibrując negatywnie numerologiczna Piątka staje się egocentryczna, chwiejna, zgorzkniała, wybuchowa, kłótliwa i kapryśna. Może także zacząć przejawiać cechy narcystyczne, manipulować innymi, rozwijać skłonności do nałogów, a będąc w związku posuwać się do zdrad wobec partnera.